Анонсы и фотоальбомы мероприятий

Дата: 7 мая 2018 в 11:50, Обновлено 9 апреля в 16:23

З 25.03 па 29.03.2019 У Гераненскай СШ прайшоў Тыдзень дзіцячай і юнацкай кнігі.

Традыцыйна на вясенніх канікулах ў школьнай бібліятэцы Геранёнскай СШ прайшоў Тыдзень дзіцячай і юнацкай кнігі “Кніжкіна нядзеля”.

Распачаўся тыдзень кнігі з святочнага свята-экскурсіі у школьную бібліятэку вучнямі 1 класа.    Спачатку дзеці пазнаёміліся з бібліятэкарам, паслухалі шмат цікавых вершаў, загадак, прымавак, даведаліся што такое бібліятэка, пазнаёміліся з правіламі паводзін у бібліятэцы і правіламі карыстання кнігай. Затым з вучнямі была арганізавана экскурсія у бібліятэку. У канцы мерапрыемства кожны вучань атрымаў памятнае пасведчанне чытача.

Таксама на гэтым тыдні для усіх жадаючых хлопчыкаў і дзяўчынак  актывам школы школьнай бібліятэкі быў арганізаваны майстар-клас па вырабу закладкі. Дзеці атрымалі шмат цікавай і карыснай інфармацыі аб тым, што такое закладка, для чаго яна выкарыстоўваецца і як можна зрабіць яе сваімі рукамі. У канцы майстар-класа у дзяцей атрымаліся свае асабістыя закладкі, усе весела і цікава правялі свой час.

На працягу тыдня у школьнай бібліятэцы прайшла  выстава кніг “Кнігі-юбіляры 2019”.

Вучням нашай школы было прапанавана намаляваць абложку да кнігі, якую б яны  напісалі самі.  У фае школы прайшоў вернісаж дзіцячых малюнкаў на тэму “Абложка да маёй кнігі”. Выстава карысталася вялікім інтарысам ў дзяцей і настаўнікаў.

Наша бібліятэка стараецца не адыходзіць ад сучасных тэхналогій, таму сярод вучняў быў праведзены конкурс “Сэлфі з маёй любімай кнігай”. Самыя цікавыя здымкі былі размешчаны на сайце школы.

У канцы нядзелі прайшло мерапрыемства Кніжкіна бальніца ”Будзь здарова, кніжка!”. Была арганізавана выстава старых, сапсаваных і падклеяных, абложаных кніг. Вучні  падклеялі  і  адрамантавалі  кнігі, якім была патрэбна дапамога.  Дзеці  ў ходзе мерапрыемства адчулі  важнасць сваёй працы, самастойна прыйшлі  да высновы: кнігі трэба берагчы!

З 26.03 па 31.03.2018 ў Гераненскай СШ прайшоў Тыдзень дзіцячай і юнацкай кнігі.