Конкурс продолжается!

4 класс

12 кастрычніка ў нашым класе адбылося свята "Самая лепшая ў свеце - матуля мая!"
Мерапрыемства прайшло ў форме святочнай гасцёўні. Як і заўсёды, ў такія дні, тут было мнагалюдна. На свята прыйшлі не толькі мамы, але і бабулі. Дзеці пастараліся " акунуць" родных людзей у атмасферу цеплыні, пяшчоты, радасці. У адрас матуль і бабуль гучалі словы ўдзячнасці за клопаты, за ласку, за падтрымку, і проста за тое, што яны побач.
Свята закончылася калектыўным выкананнем песні "Солнечный круг".

12 октября 2018 в 18:01 | Жилевич З. М. | нет комментариев

Дзень Ведаў у нашым класе стаў сапраўдным святам для вучняў і бацькоў. Мерапрыемства прайшло ў форме дзелавой гульні. Актыўны ўдзел у свяце прынялі не толькі вучні, але і бацькі. З вялікай цікавасцю пад мелодыю песні " Спадчына" слухалі прысутныя аповеды дзяцей класа на тэму: " Мой родны кут, як ты мне мілы!.." Усе эссэ былі цудоўнымі. цікавымі, непаўторнымі, своеасаблівымі. Аўтары і выканаўцы атрымалі падарункі. Цудоўны настрой дзяцей і бацькоў суправаджаў увесь дзень.

1 сентября 2018 в 20:37 | Жилевич З. М. | нет комментариев

28 мая в классе состоялся праздник, посвящённый окончанию учебного года. Ребята совместно с родителями подвели итоги обучения в 3 классе. Самые активные учащиеся были награждены "медалями" в разных номинациях. Яркие красочные "Свидетельства об окончании 3 класса" получили все ребята, среди них семь человек - "Свидетельства с отличием". Грамотами и Благодарностями была отмечена плодотворная работа членов родительского комитета класса.
Стихи, песни, танцы в непринуждённой обстановке никого не оставили равнодушным.На протяжении всего праздника в классе царила тёплая дружеская атмосфера.

Состоялся психолого-педагогический семинар на тему: "Влияние семьи на формирование личности ребёнка."
В ходе семинара обсудили проблемы современной семьи. Совместно старались найти пути их решения.
Встреча прошла в доброжелательной атмосфере.

7 апреля 2018 в 19:16 | Жилевич З. М. | нет комментариев

7 сакавіка ў нашым класе адбыўся Дзень адкрытых дзвярэй. Ён прайшоў пад тэматычнай назвай "Шчырыя словы для мілай матулі". У гэты дзень мамы вучняў змаглі наведаць адкрытыя ўрокі па беларускай літаратуры, матэматыцы, беларускай мове. На кожным уроку гучалі словы ўдзячнасці
мілым матулям. Своеасаблівым падарункам і адкрыццём для мам сталі, агучаныя вучнямі,
сачыненні-прызнанні "Дзякую табе, матуля".
Шчырая, добразычлівая атмасфера яшчэ больш зблізіла вучняў, настаўнікаў, матуль.