Новости проекта
Хаю-хай, с вами Schools.by!
Система перешла на новый 2018/2019 учебный год

План мероприятий в шестой школьный день на 2017/2018 учебный год

Дата: 5 февраля 2016 в 15:52, Обновлено 21 сентября 2017 в 22:13

                                                                   ЗАЦВЯРДЖАЮ:

                                                                             Дырэктар 

Геранёнскай СШ

                                                                                 ______  Л.І.Станкуць

                                                                01.09.2017

Мерапрыемствы

шостага  школьнага дня на 2017/2018 навучальны год

дзяржаўнай установы адукацыі    “Геранёнская сярэдняя школа”

Дата

Мерапрыемства

Удзель

нікі

Месца правя

дзення

Адказны

   Верасень

02.09.

Дзень асветы і духоўнасці

Прэзентацыя “Першадрукар”

1-4 кл.

Інтэрактыўны клас

Жылевіч А.І.

 Слайд-вандроўка”Вялікі сын зямлі беларускай”

8-11кл.

Актавая зала

Драб І.Л.

Літаратурна-музычная кампазіцыя

“Ад Полацка пачаўся свет”

5-7 кл.

Інтэрактыўны клас

Барысевіч І.І.

09.09.

Дзень здароўя

Спартыўнае свята,прысвечанае пачатку навучальнага года

 “Вясёлыя старты”

Удзел ў раённым свяце

”Іўеўскі памідор”

1-11кл.

3, 4,

9-11кл.

Стадыён

Г.Іўе

Мікар І.М.,

Кульніс І.І.

Гілінская Т.Г.

Шлемпа Л.С.

16.09

Дзень бяспекі

Віктарына “Бяспечны дом”

1-4 кл.

Кабінет 2 кл.

Козел Г.В.

Пазнавальны занятак “Бяспечны Інтэрнэт”

5-8 кл.

Кабінет 7 кл.

Кулеш А.І.

Квэст-гульня  “Школа бяспекі”

9-11кл.

Камп’ют. клас

Крашынская Г.А.

23.09.

Дзень творчасці

Гульня-падарожжа

”Парады Святлафора”

1-4 кл.

Кабінет 1 кл.

Карповіч В.Б.

“Фільм-фільм-фільм”  прагляд фільма “Чучала”

5-8 кл.

Камп’ютарны клас

Карпыза А.Я.

Творчая майстэрня да Дня настаўніка ”Умелыя рукі”

1-11кл.

Актавая зала

 Шлемпа Л.С.

Працоўны дэсант “ Ураджай-2017”
(дапамога КСУП “Баума)

9-11кл.

Сад КС  УП “Баума”

Класныя кіраўнікі

30.09

 Дзень ветлівасці

Падарожжа ў свет казкі

“Казачная краіна”

1-4 кл.

Кабінет 4 класа

Барадын В.В.

Акцыя “Падарунак настаўніку”,”Клопат”

5-8 кл.

Мікрараён школы

 Сасноўская Н.О.

Шлемпа Л.С.

Валанцёрская дапамога “Добрае сэрца” настаўнікам-ветэранам , людзям пажылога ўзросту.

9-11кл.

Мікрараён школы

Мяноўская С.Е.

07.10

Кастрычнік

 День турыста

 Гульнёвая праграма “Мой дзень”

1-4 кл.

Тэрыторыя школы

Жылевіч А.І.

Грыбная вылазка “Паход ў восеньскі лес”

5-8 кл.

Лясная паляна

Сасноўская Н.О.

Лабараторыя творчасці “Любай маме!

1-4 кл.

Піянерскі пакой

Шлемпа Л.С.

Экскурсія ў гісторыка-краязнаўчы музей ліпнішкаўскага д/с-СШ

9-11кл.

Аг.Ліпнішкі

Крашынская г.А.

14.10

Бацькоўская субота

“Фарміраванне каштоўных адносін да здароўя і навыкаў здаровага ладу жыцця непаўналетніх”

1-11кл.

Актавая зала

Гілінская Т.Г.

Лысоўская  І.Я.

Мяноўская С.Е.

Класныя кіраўнікі

1-11класаў

Канцэртнаая праграма “ Табе, родная і любая, прысвячаецца”.

Выстава “Наша творчасць”

1-11кл.

Актавая зала

Гілінская Т.Г.

Лысоўская  І.Я.

Мінюк У.П.

Пуйдак Г.І.

Выстаўка –конкурс кампазіцый з кветак “Мамін вобраз у вобразе кветак”

1-8 кл.

Фае школы

Шлемпа Л.С.

21.10

Дзень здароўя

Шахматна-шашачны турнір

5-11кл.

 Актавая зала

Макар І.М.

Кульніс І.І.

Шлемпа  Л.С.

Лінга І.Ф.

Козел Г.В.

Экскурсія -назіранне “ Есть в осени первоначальной…”

1-4 кл.

 Тэрыторыя школы

Жылевіч З.М.

Экскурсія ў г.Мір

5-8 кл.

г.Мір

Карпыза А.Я.

Дыскусія  “Фарміраванне кампютарнай залежнасці і яе прафілактыка”

5-11 кл.

Кампьютарны клас

Матылевіч Г.А.

28.10

Экскурсійны дзень

 Экскурсія ў прыроду “ Асеннія краявіды”

1-4 кл.

Тэрыторыя школы

Карповіч В.Б.

5-8 кл.

Барадын В.В.

Работа школьнага прэс-цэнтра “Навіны школьнай краіны”

5-8 кл

Піянерскі пакой

Шлемпа Л.С.

 Экскурсія ў “ Іўеўскі цэнтр культуры і дасугу”( раённая дыскатэка)

9-11кл.

Г.Іўе

Драб І.Л.

               Лістапад

04.11

Велатурнір “Самы хуткі”

1-4 кл.

Мікрараён школы

Жылевіч З.М.

Марафон эрудытаў “Вядомы-невядомяц”

5-6 кл.

Кабінет 6 кл.

Карпыза А.Я.

Экскурсія ў г.Мінск

( наведванне мемарыяльнага комплекса Хатынь”

7-8 кл.

Г.Мінск

Кулеш А.І.

Псіхалагічны занятак “Псіхалогія тролінга: як не стаць ахвярай?”

9-11кл.

Інтэрактыўны

клас

 Матылевіч Г.А..

Аперацыя “Абеліск”

4-7 кл.

Тэрыторыя школы

Шлемпа Л.С.

11.11

Дзень здароўя

Першынства школы па баскетболу

7-11кл.

Спартыўная зала

Макар І.М.

Кульніс І.І.

Шлемпа Л.С.

 Спартландыя «Усе на старт»

1-4 кл.

Спартыўная

зала

Козел Г.В.

Гульнёвая праграма “Пра здароўе ведаю усё”

5-6 кл.

Кабінет 5 кл.

Лінга І.Ф.

Спаборніцтвы па валейболу паміж вучнямі 10-11класаў

10-11кл.

Спартыўная

зала

Барысевіч І.І.

18.11

Дзень грамадзяніна

Конкурсная праграма “ У гасцях у беларускай казкі”

1-4 кл.

Кабінет 1 кл.

Карповіч В.Б.

Відэалекторый з абмеркаваннем “Асцярожна,ежа!

5-8 кл.

Інтэракт.клас

Кулеш А.І.

 Конкурс  чытання вершаў “Песняры зямлі беларускай “

9-11кл.

Камп’ютарны клас

Драб І.Л.

 “Інтэлектуальная гульня “ Мая Радзіма-Беларусь”

2-3 кл.

Кабінет  3 кл.

Шлемпа Л.С.

27.11

Экскурсія ў філіял “Іўеўскі цэнтр рамёстваў”

3-4 кл.

Цэнтр культуры і дасугу аг.Геранёны

Жылевіч А.І.

Віктарына “Асенняя пара”

1-2 кл.

Кабінет 1 кл.

Барадын В.В.

Інтэлектуальная

“Што? Дзе? Калі?”

5-8 кл.

Кабінет 8 кл.

Сасноўская Н.О.

Віктарына “Закон і мы”

9-11кл.

Камп’ютарны клас

Крашынская Г.А.

Работа школьнага прэс-цэнтра “Навіны школьнай краіны”

5-8 кл

Піянерскі пакой

Шлемпа Л.С.

                   Снежань

02.12

Віктарына –эстафета па казках “Казкі водзяць харавод”

1-4 кл.

Кабінет  4 кл.

Барадын В.В.

Псіхалагічны практыкум “ Язык жестов”

5-8 кл.

Кабінет 5 кл.

 Лінга І.Ф.

Экскурсія ў г.Ліда ( наведванне Лядовага палаца)

9-11кл.

Г.Ліда

Барысевіч І.І.

Драб І.Л.

 Трэнінгавы занятак

“Псіхалагічныя аспекты ВІЧ/СНІД”

8-11кл.

 Камп’ютарны клас                                                    

Матылевіч Г.А.

09.12

Дзень здароўя

Першынства школы па баскетболу          

1-11кл.

Спартыўная зала

Макар І.М.

Кульніс І.І.

Кулеш А.І.

Экскурсія ў г.Ліда (наведванне Лядовага палаца”

5-8 кл.

 Г.Ліда

Сасноўская Н.О.

ФАЗ “Адзін за ўсіх і ўсе за аднаго”

1-4 кл.

Спартыўная

зала

Карповіч В.Б.

16.12

Бацькоўская субота

“ Сямейнае выхаванне і прафілактыка  шкодных звычак сярод непаўналетніх”

1-11кл.

Актавая зала

Гілінская Т.Г.

Класныя кіраўнікі

1-11кл.

Калектыўная творчая справа

 “ Майстэрня Дзеда Мароза”

1-4 кл.

Кабінет 2 кл.

Козел Г.В.

23.12

Дзень творчасці

Гульні-забаўлянкі дзяцей беларусаў “Чароўны карагод”

1-4 кл.

Тэрыторыя школы

Жылевіч З.М.

Калядная майстэрня “ У чаканні цуда”

5-8 кл.

Кабінет  працоўнага навучання

Карпыза А.Я.

Экскурсія ў г.Навагрудак”Навагрудак-першая сталіца ВКЛ”

9-11кл.

г.Навагрудак

Крашынская Г.А.

30.12

Конкурс на лепшую  кармушку  птушкам ”Чароўная хатка”

1-4 кл.

Кабінет 4 кл.

Жылевіч А.І.

Работа школьнага прэс-цэнтра “Навіны школьнай краіны”

5-8 кл

Піянерскі пакой

Шлемпа Л.С.

 Баль-маскарад             

“Навагоднія прыгоды ”

9-11кл.

Актавая зала

Драб І.Л.

             Студзень

06.01

 Дзень гульняў

Экскурсія-забава  “Люблю зіму марозную”

1-4 кл.

Тэрыторыя школы

Карповіч В.Б.

Аперацыя “Клопат”

5-8 кл.

Мікрараён школы

Сасноўская Н.О.

Гульня-эстафета “Па дарогах прафесій”

9-11кл.

Камп’ютарны клас

Крашынская Г.А.

Інтэлектуальная гульня

“ Што? Як? Чаму?”

3-4 кл.

Кабінет 4 класа

Шлемпа Л.С.

13.01

Дзень здароўя

Зімняе мнагабор’е Здароўе

5-11кл.

Спартыўная зала

Макар І.М.

Кульніс І.І.

Лінга І.

Шлемпа Л.С

Кулеш А.І..

Забаўляльная праграмы

“Чароўны снег”

1-4 кл.

Тэрыторыя школы

Жылевіч А.І.

20.01

 Экалагічная акцыя “Пакарміце птушак зімой”

1-4 кл.

Тэрыторыя школы

Козел Г.В.

 Калейдаскоп

 “Лабірынт выхаванасці”

5-7 кл.

Кабінет 6 кл.

Карпыза А.Я.

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Ад прадзедаў спакон вякоў…!”

10-11кл.

Кап’ютарны клас

Барысевіч І.І.

Камбініраваны мультымедыйны занятак “Асцярожна -спайс”

8- 9 кл.

Інтэрактыўны клас

Матылевіч Г.А.

27.01

Поле цудаў “Зіма”

1-2 кл.

Кабінет 1 кл.

Барадын В.В.

Зімовыя забавы “Снегавікі- сябры”

3-4 

Тэрыторыя школы

Жылевіч З.М.

Спаборніцтвы па валейболу паміж вучнямі 10 і 11 класаў

9-11кл.

Спартыўная

зала

Драб І.Л.

Работа школьнага прэс-цэнтра “Навіны школьнай краіны”

5-8 кл

Піянерскі пакой

Шлемпа Л.С.

Февраль

03.02

 Дзень прафілактыкі

Конкурс малюнкаў

Прырода ў дзіцячай фантазіі”

1-4 кл.

Кабінет 1 кл.

Карповіч В.Б.

Відэатрэнінг “Прафілактыка шкодных звычак”

5-8 кл.

Камп’ютарны клас

Лінга  І.Ф.

Вечар сустрэчы выпускнікоў

“Школьные годы чудесные…”

10-11кл.

Актавая зала

Барысевіч І.І.

Гілінская Т.Г.

Лысоўская І.Я.

Конкурс  снегавых фігур

“Зімовыя цуды””

1-8 кл.

Тэрыторыя школы

Шлемпа Л.С.

10.02

Дзень здароўя.

Першынства школы па лыжах.Мнагабор’е дапрызыўнай моладзі “Абаронца Айчыны”

5-11 кл.

Тэрыторыя школы

Макар І.М.

Кульніс І.І.

Шлемпа Л.С.

Сасноўская Н.О.

Спартыўнае свята “Сапраўдныя сябры-дарослыя і дзеці”

(сумесна з бацькамі”

1-4 кл.

Спартыўная зала

ЖылевічЗ.М.

17.02

 Абмен думкамі

“Дзіцячая агрэсія і як яе пераадолець

( сумесна з бацькамі)

1-4 кл.

Кабінет 4 кл.

Жылевіч А.І.

Інтэлектуальная гульня “Азартная дзюжына”

1-4 кл.

Інтэрактыўны клас

Барадын В.В.

Вясёлка талентаў “ І вы гэта можаце”

5-8 кл.

Кабінет прац.навучання

Карпыза А.Я.

Занятак з элементамі дыягностыкі “Прафарыентацыя навучэнцаў”

9-11кл.

Камп’ютарны

кабінет

Матылевіч Г.А.

24.02

Дзень роднай мовы

Конкурсная праграма “Радзіму рыхтуемся абараняць”(сумесна з бацькамі)

1-4 кл.

Кабінет 2 кл.

Козел Г.В.

Святочная праграма ”Як ты, дарагая мне, родная мова”

9-11 кл.

Актавая зала

Драб І.Л.

Гульнёвая праграма “Пра здароўе ведаем усё”

5-7 кл.

Камп’ютарны клас

Кулеш А.І.

Турнір па надуванню паветраных шароў

“ Падары сабе чыстыя лёгкія”

9-11кл.

Кабінет 9 кл.

Крашынская Г.А.

Работа школьнага прэс-цэнтра “Навіны школьнай краіны”

5-8 кл

Піянерскі пакой

Шлемпа Л.С.

               Сакавік

03.03

Дзень талентаў

Майстэрня Самаробкіна “Падарунак маме”

1-4 кл.

Кабінет 1 кл.

Козел Г.В.

Віктарына да дня 8 Сакавіка

“ У кожнай  маленькай дзяўчынцы”

5-8 кл.

Камп’ютарныклас

Карпыза А.Я.

 Гадзіна меркаванняў  “Падлетак і наркотыкі”

9-11кл.

Інтэрактыўны клас

Матылевіч Г.А.

Творчая майстэрня “Чароўны аловак”

4-5 кл.

Кабінет 5 кл.

Шлемпа Л.С.

10.03

Дзень здароўя.

Першынства школы па шашках.

Першынства школы         па валейболу

1-11кл.

Актавая зала

Спартыўная зала

Макар І.М.

Кульніс І.І.

Шлемпа Л.С.

17.03

Дзень забаў

Забаўляльна-дасугавая праграма “Гульнявы кругаварот”

1-4кл.

Спартыўная зала

Жылевіч З.М.

Пазнавальны занятак

“Разумным быць зусім не проста”

5-8 кл.

Камп’ютарны клас

Лінга І.Ф.

 Конкурс “ФЭСТ”

9-11кл.

Інтэрактыўны клас

Драб І.Л.

24.03

 Спартыўнае свята“У здаровым целе-здаровы дух”(сумесна з бацькамі)

1-4кл.

Спартыўны зал

Карповіч В.Б.

 Гульнёвая праграма “Ведай законы дарог”

5-8 кл.

Камп’тарны клас

Кулеш А.І.

Гадзіна зносін “Шлях да сябе”

9-11кл.

Інтэрактыўны клас

Барысевіч І.І.

31.03

Конкурс эрудытаў “Хачу ўсё ведаць”

1-4 кл.

Кабінет 4 кл.

Жылевіч А.І.

Бацькоўскі сход “Роля сям’і ў прафілактыцы дэвіянтных паводзін і негатыўных звычак ў дзяцей”

5-8 кл.

Кабінет 8 кл.

Сасноўская Н.О.

Экскурсія ў г.Ліда “Наведванне Лядовага палаца”

9-11кл.

Крашынская Г.А.

Работа школьнага прэс-цэнтра “Навіны школьнай краіны”

5-8 кл

Піянерскі пакой

Шлемпа Л.С.

                      Красавік

07.04

Інтэрактыўны псіхолага-педагагічны семінар “Уздзеянне сям’і на  фарміраванне асобы дзіцяці”

3-4 кл.

Кабінет 3 кл.

Жылевіч З.М.

Віктарына да дня смеху”Давайце пасмяёмся!”

1-2 кл.

Кабінет 1 кл.

Барадын В.В.

Інтэлекуальны занятак

“Трэба ўмець сказаць –НЕ!”

5-8 кл.

Камп’ютарны клас

Кулеш А.І.

 Экскурсія ў г.Ліда ( наведванне дома рамёстваў”

5-8 кл.

г.Ліда

Карпыза А.Я.

Акцыя  “Дапаможам крылатым”

9-11 кл.

Тэрыторыя школы

Шлемпа Л.С.

14.04

Дзень здароўя.

Вясенні крос. Мнагабор’е дапрызыўнай моладзі

“Абаронца Айчыны”

1-11кл.

Стадыён

Макар І.М.

Кульніс І.І.

Жылевіч А.І.

Крашынская Г.А.

21.04

Віктарына “Мой родны корай”

1-4 кл.

Кабінет 1 кл.

Карповіч В.Б.

 Юмарына “Усміхайся на здароўе”

5-8 кл.

Кабінет 6 кл.

Карпыза А.Я.

Экскурсія на Геранёнскую тэлевышку

5-8 кл.

Мікрараён школы

Сасноўская Н.О.

 Акцыя “ Чысты аграгарадок”

9-11кл.

Мікрараён школы

Драб І.Л.

28.04

Экскурсія “Вясновыя краявіды”

1-4 кл.

Мікрараён школы

Козел Г.В.

Ток-шоў “ Інтэрнэт: за і супраць”

5-8 кл.

Камп’ютарны клас

Лінга І.Ф.

Работа школьнага прэс-цэнтра “Навіны школьнай краіны”

5-8 кл

Піянерскі пакой

Шлемпа Л.С.

Гадзіна зносін “ Я ў Свеце-Свет у ва мне”

9-11кл.

Інтэрактыўны

клас

Барысевіч І.І.

                 Май          

05.05

Акцыя “Дзякуй дзеду за Перамогу”

1-11кл.

Мікрараён школы

Шлемпа Л.С.

Конкурс малюнкаў “Мір.Праца.Май”

1-4 кл.

Кабінет 4 кл.

Жылевіч А.І.

Вусны часопіс “Галерэя герояў”

5-8 кл.

Кабінет 6 кл.

Карпыза А.Я.

Экскурсія ў Іўеўскі ДСГЛ

9-11кл.

г.Іўе

Крашынская Г.А.

12.05

 Бацькоўская субота

 “Свет, у якім мы жывём”

Выстава  ”Нашы захапленні”

1-11кл.

Актавая зала

Фае школы

Станкуць Л.І.

Гілінская Т.Г.

Лысоўская І.Я.

Мінюк У.П.

Пуйлак Г.І.

19.05

Дзень здароўя

Першынства школы па футболу

5-11кл.

Стадыён

Макар І.М.

Кульніс І.І.

Кулеш А.І.

Драб І.Л.

Гульнёвая праграма

“Час любімай гульні”

1-4 кл.

Тэрыторыя школы

Карповіч В.Б.

Прафілактычны занятак “Наркаманія-што гэта?”

5-8 кл.

Камп’ютарны клас

Лінга І.Ф.

26.05

 Экскурсія

”Тайны вясновай прыроды”

1-4 кл.

Мікрараён школы

Жылевіч З.М.

Экскурсія ў музейны пакой Геранёнскай СШ “Ніхто не забыты”

5-8 кл.

Музейны пакой

Сасноўская Н.О.

Інтэрактыўная дыскусія

“За намі будучае”

9-11кл.

Кабінет 11 кл.

Барысевіч І.І.

Акцыя “Дапамажы кнізе”

5-8 кл.

Кабінет 7 кл.

Барадын В.В.

На працягу года

Заняткі па інтарэсах, факультатыўныя заняткі

1-11кл.

Кіраўнікі факультатыўных заняткаў, педагогі дадатковай адукацыі

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.